Usługi koparki

szamba betonowe

Usługi koparki – przeznaczenie

W większości przypadków przydatny i niezwykle potrzebny staje się sprzęt budowlany, którego jednorazowy zakup przyprawia o zawrót głowy. Rozwiązać nasz problem mogą wówczas firmy świadczące usługi, jednak jak spośród tak szerokiego grona wybrać odpowiednią osobę i usługę dostosowaną do naszych potrzeb? Niektóre firmy pozbywają nas takiego problemu bo w swojej ofercie mają kompleksowe usługi. Wiele firm produkujących np. szamba betonowe posiada sprzęt do kompleksowego przygotowania i montażu zbiorników.

Szamba betonowe wykop

Osoby, które decydują się na zakup szamba betonowego muszą pamiętać o zagospodarowaniu miejsca na działce na ten zbiornik. Szamba betonowe muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od granic działki jak i od studni głębinowych. Przygotowanie wykopu pod szamba betonowe nie jest prostą sprawą, więc lepiej wybrać takiego producenta, który posiada odpowiedni do tego celu sprzęt a my nie będziemy musieli się martwić o montaż zbiornika.

Roboty ziemne koparką

W przypadku robót ziemnych, które wskazane są do zagospodarowania działki lub budowy nowego obiektu, takiego jak garaż czy dom, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, a mianowicie wymiary działki czy odległość od miasta. Jeśli nasza powierzchnia nie posiada więcej niż 2000 metrów kwadratowych, możemy wówczas wynająć minikoparkę, która wiąże się z niższymi kosztami. Jej walorem jest również ekologiczność, gdyż nie spala dużej ilości paliwa. Niektóre firmy mają w swoim zapleczu minikoparki wyposażone w system ECO- odzyskiwania spalin. Minikoparka będzie również ciekawą alternatywą w przypadku prac nie przekraczających 10 godzin, gdyż cena za godzinę oscyluje w wartości od 50 do 80 złotych. Warto pamiętać o bardzo ważnej rzeczy – nie dać się skusić na propozycję firmy proponującej system motogodzin, które stosują w przypadku usług minikoparki, koparki, jak i koparko-ładowarki , ponieważ jest on bardzo zróżnicowany.  W zależności od obrotów silnika, koszt godzinnej usługi może być nawet dwukrotnie droższy.

szamba betonoweW przypadku plantowania terenu i wywożenia ziemi, najlepiej sprawdzi się koparko-ładowarka, która przełoży się na niższe koszty. Przednią łyżką jest w stanie załadować ziemię, wyrównać teren po czym przygotować teren na przykład pod kostkę brukową. Tylna łyżka z kolei spełnia zadanie tradycyjnej koparki, a więc z jej pomocą możemy wykopać przykładowo kabel elektryczny. To bardzo funkcjonalne i wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się podczas różnego rodzaju pracach ziemnych.

Przed wybraniem odpowiedniej firmy, warto na początku rozważyć zakres prac, które chcemy wykonać, albowiem łatwiej przyjdzie nam dokonać właściwego wyboru. W niektórych sytuacja lepszy okaże się tańszy zamiennik w postaci minikoparki, lecz w niektórych – niezbędny stanie się wynajem większego sprzęt, który niesie ze sobą większe koszty.